Konteyner İçi Kurutucular

Konteyner İçi Kurutucular

VCI bileşenleri havaya salınarak pas ve korozyon oluşumunu engeller. Kağıt, mukavva, film, sıvı, pudra (toz) şeklinde uygulanabilen vci ürünleri kullanıldığı yerde sürekli olarak küçük miktarda koruyucu gaz yayar. Çünkü paket içerisinin pas ve korozyon önleyici vci kimyasalı ile doldurulmasını sağlar.

Konteyner İçi Kurutucular

Sadece ürünlere doğrudan temas durumunda değil, belli bir mesafeden de VCI ambalajlar korumada etkilidir. Bundan dolayı delikli, kanallı, işlenmiş gövdeler ve düzgün olmayan yüzeyler için de uygundur.

Konteyner İçi Kurutucular

VCI ambalajları kullanılarak, metal yüzeyde biriken oksijen, buhar, deniz suyu, tahta asitleri, insan teri, endüstri gazları ve diğer etmenlerin zararlı etkileri ortadan kaldırılabilir.
Özellikle ihracat ambalajında, stoklamada, yedek parça ambalajında, ayrıca yağ, kir ve makine yağından arınmış olması gereken parçalar (montaj parçaları) için VCI ambalajları idealdir.

Konteyner İçi Kurutucular

Paslanmasını istemediğimiz metal parçalar, öncelikle artıklardan (talaş, toz vs.), parmak izinden, kirden ve varsa pastan arındırmalıdır. Yani ön temizlemenin tüm temel kurallarına uyulmalıdır.

Metal yüzeyinde su, oksijen ve nem gibi bir elektrolit bulunduğunda korozyon başlar. Çünkü elektronlar yüksek enerjili bölgeden düşük enerjili bölgeye elektrolit boyunca akarlar. Korozyon işlemi metal yüzeyinde oksidasyon yani paslanma oluşumu ile sonuçlanır.

Konteyner İçi Kurutucular

Elektrik akımı elektrolit boyunca anottan katoda akar. Universal Endüstriyel Ambalaj, Uçucu Korozyon Önleme Teknolojisi (VCI) ile yüzeyi pasif hale getirir. Ve anottan katoda giden akım akışını tetikleyen elektro kimyasal mekanizmayı engeller veya geciktirir.

VCI, metali elektrokimyasal saldırıya karşı korumak için metal yüzeyde görünmez ince bir film tabaka oluşturur. Böylece oksidasyonu önler.
Farklı cins metalleri korumak için çeşitli VCI ürünleri bulunmaktadır. Vcı kağıtlara düzgün şekilde sarılmış ürünleriniz, ambalajlama sistemine bağlı olarak iki yıldan daha fazla korunabilir.

Universal Endüstriyel Ambalaj vci ürünlerimizi doğru kullandığınız takdirde yıllarca pas ve korozyon oluşmasını önlereyerek koruma sağlar.

Yeni projeleri günümüz teknolojisiyle yapılandırarak geliştiririz. Çünkü ambalajlama sektöründe yılların verdiği bilgi birikime sahibiz. Sonuç olarak sektörde edindiğimiz tecrübeleri köklü ve başarılı geçmişimizle yoğururuz.

İşimizle ilgili gelişmeleri ve Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Çünkü ürünlerimizi Sizin geliştiriyoruz .

Konteyner İçi Kurutucular

Biz Çözüm odaklıyız. Çünkü Sorunları veya hataları çatışma kaynağı olarak görmeyiz. Doğru sonuca ulaşmak için takım ruhuyla çalışıyoruz. Sorunlar ve çözümleri için her zaman yanındayız. Çünkü sizler için çalışır ve üretiriz.

Tüm ürünlerimiz uluslar arası standartlara uygun ve sertifikalıdır. Ve Ürün stok kodlarımız MIL ve NATO stok kodları ile uyumludur.

Sorunlar ve Çözümler için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmet Grupları : Konteyner İçi Kurutucular
 • Seaworthy Packing veya Deniz Aşırı Taşıma
 • Alüminyum Triplex  Bariyer veya Torba
 • VCI veya VCI sız Ambalajlama
 • Korozyon Yağlama veya Koruma
 • Shrink Wrap veya Palet Örtüsü
 • Ahşap veya Ahşap Grubu
 • Konteyner İçi Sabitleme PE veya PP Balonlu Naylon
 • Lashing veya Sertifikalı Gözetleme
 • Yükleme ve Depolama
 • Lojistik veya Nakliye Hizmetleri
Hizmet Alanları : Konteyner İçi Kurutucular
 • Otomotiv veya Yan Sanayi
 • Demir Çelik veya Haddecilik
 • Döküm veya Madencilik
 • Metal İşleme veya İmalat
 • Makine İmalat veya Tamirat
 • Savunma veya Ar-Ge İşletmeciliği
 • Askeriye İkmal veya Mühimmat
 • Denizcilik veya Liman İşletmeleri
 • Elektrik veya Elektronik
 • Pano veya Güç Sistemleri
 • Uluslararası Taşıma veya Lojistik
 • Organize veya Ağır Hizmet Sanayi
Ürünler : Konteyner İçi Kurutucular
Site Haritası : Konteyner İçi Kurutucular
İletişim Bilgileri : Konteyner İçi Kurutucular

Adres: Karlıktepe Mahallesi Fahri Korutürk Caddesi Akyürek Sokak No:7  34870  Kartal –  İstanbul  / Türkiye
Telefon: +90 (216) 517 31 58
Faks: +90 (216) 517 31 59
Mail: info@universallpack.com
Sosyal Medya : Facebook veya
Twitter veya
Youtube

Konteyner İçi Kurutucular

Konteyner İçi Kurutucular

Konteyner İçi Kurutucular

Özellikle deniz yolculuğu esnasında, güvertede doğrudan güneş ışınları alan konteynerlerin iç sıcaklıkları çok yüksek değerlere( 60 – 70 C) ulaşabilmekte, bu durumda konteyner içindeki tüm rutubetli malzemeler bünye sularını bırakarak, iç bağıl nemi çok yüksek değerlere ulaştırmaktadır. %80 -95 RH. Ürünler sıcak bir iklimden daha soğuk bir iklime taşındığında, sıcak hava soğuk havadan daha fazla su tuttuğu için yoğuşma meydana gelir. Kabin içindeki sıcaklık düşük olduğunda, hava çiğlenme noktasına inerek su yoğunlaşarak mantar ve küflenme meydana gelerek mallara zarar verir. Daha da kötüsü, su metal ürünlerin yüzeyinde yoğunlaşırsa, korozyon meydana gelir.

Çiğ ve Yoğunlaşma Nedir :

Güneşin kaybolması ile DÜŞEN sıcaklık, DOĞAL olarak, tüm konteyner içi boşluklarda, suyun YOĞUNLAŞMASINA ve ÇİĞ oluşmasına sebep olmaktadır. Bu su tüm boşluklarda oluştuğu gibi, özellikle tavanda da oluşmakta ve YAĞMUR gibi ürünlerin ve ambalajlarını ıslatmaktadır.

Doğa olaylarının herhangi bir ambalaj ve paketleme tekniği ile önlenmesi de mümkün değildir, çünkü tüm hava boşluklarında, düşen sıcaklığın ve yüksek nemin doğal sonucu olarak ÇİĞLEŞME oluşacaktır. Tek çözüm DSR-I paketleri ile yükselen bağıl nemin ve yoğuşma noktasının kontrol edilmesidir.

Konteyner Kurutucu Neden Kullanılmalıdır:

Universal Endüstriyel Ambalaj kurutucu paketleri içerdikleri yüksek performanslı rutubet emiciler ile, konteyner içindeki bağıl nemle doğru orantılı olarak değişen hızda, rutubeti kendi bünyesine alarak, konteyner içerisinde bağıl nemin %100’e ulaşmasına yani SU/ÇİĞ oluşmasına ASLA izin vermemektedir. Böylece tüm konteyner içeriği, suyun verebileceği paslanma, küflenme, mantarlanma, etiket ıslanması ve karton ambalaj bozulması gibi zararlardan korunmuş olmaktadır.

Müşteri memnuniyeti için taşıma süreci boyunca en iyi endüstriyel koruma hizmetini sunuyoruz.
Universal Endüstriyel Ambalaj
Özellikler
Emici ortam: Aktif Kil KurutucuGerekli Miktar:  Çoğu kargo için, yolculuk uzunluğuna ve aralığına bağlı olarak, 6 metre(20 ft)’lik bir kabin 6-8 paket gerekir. Sıcaklık farklarının fazlalığına, yükün nemine veya taşıma mesafesinin uzaklığına göre ilave paket gerekebilir.Kurulum: Plastik oluklu kancaya asılarak, konteyner içine monte edilir.Geri Dönüşüm: Yalnızca toksik olmayan ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir (Clay Desiccant, Plastik malzemeler).
Geri dönüşümlü ve çevre dostudur
Universal Endütriyel Ambalaj
Kullanım Alanları
Tarım ürünleri: baharat, kahve, çay, poşetlenmiş pirinç, tütün, biber, buğday unu, buğday kepeği, zencefil, karanfil, kaju fıstığı, yer fıstığı, tembul fındık, kakao, tütün, kopra, sebzeler, meyveler ve diğerleri.Ahşap ürünler: Mobilya, kalıp, kereste, odun hamuru ve kağıt ürünleri.Elektronik eşyalar: Elektrikli ev aletleri, kablolar, oyuncaklar vb.Deri eşyalar: Ayakkabı, giysi ve mobilya.Metal ürünler: Levhalar, kodlar, makineler, otomobil ve yedek parçalar, alüminyum kütükler, bakır ürünler ve mobilya.Tekstiller: Giysiler, batik ve kumaşlar.Ev ürünleri: Cam ürünler, melamin, el sanatları, polietilenler ve kömür.
Universal Endütriyel Ambalaj
Seo
 • denizaşırı taşımacılık, seaworthy pack
 • rutubet, nem alıcı
 • konteyner yağmuru
 • konteyner içi kurutucu, konteyner kurutucu
 • nem alıcı paket, nem kurutucu